Najděte si práci v Zoo

Pracovat v Zoologické zahradě je sen nejednoho dítěte. Když už jste ale dospělí, je třeba si uvědomit, že je to práce náročná, zodpovědná, namáhavá a někdy i nebezpečná, rozhodně ne voňavá a čistá.

sova

Je důležité si uvědomit pár základních pravidel!
Ne ke každému zvířeti se dostanete do bezprostřední blízkosti, a už vůbec nehrozí žádné mazlení. Nejsou to domácí zvířata.
Neočekávejte nijak závratnou výši mzdy. Většina financí jde pro chov zvířat a vylepšení výběhů. Díky velkému zájmu o tuto práci Zoologická zahrada nemusí nabízet nijak vysoké mzdy!
Na práci chovatele musíte mít vystudovaný příslušný obor. Zdárně dokončit přírodovědné studium. Popřípadě biologii a veterinu.

kůň

Staňte se dobrovolníkem!
Přinesete Zoo pomoc při pečování zvířat, úklidu, údržby, služeb a podobně. Vše budete vykonávat formou dobrovolnické činnost, tudíž nedostanete žádné finanční ohodnocení.
Nejdříve samozřejmě projdete poctivým školením o péči zvířat, o vaši práci, a hlavně o možném nebezpečí. Bezpečnost zvířat i bezpečnost vaše je na prvním místě.
Získáte pocit vykonaného dobrého skutku, zážitky, nové vědomosti, zajímavosti, odpornou praxi, a hlavně blízký kontakt s některými zvířata. Poznáte pečlivě celou Zoologickou zahradu z naprosto jiného úhlu. Všimnete si věcí, kterých byste si jako návštěvníci nevšimli. Vlastně ani neplatíte za vstup J.

Nafoťte si po domluvě fotografie přímo při kontaktu s některými zvířaty. Například při krmení lemurů je to vskutku nádherný a legrační zážitek. Na vše se ale ptejte vedení Zoologické zahrady, abyste zvířatům nijak neublížili, a nezasahovali jim do jejich soukromí a nenarušovali bezpečí sebe i samotných zvířat.

Závěrem…
I když žádné finanční ohodnocení nedostanete, odejdete určitě plní nový dojmů a nových dobrodružství. Rádi se zde budete vracet. I kdybyste se vrátili už jako pouhý návštěvník, budete mít pro zvířata větší pochopení a budou vám bližší.
Kontaktujte svou nejbližší Zoologickou zahradu a ptejte se na možnost dobrovolnických prací. Rozhodně nebudete litovat!