Rady a tipy k efektivnějšímu učení

Určitě jste někdy zažili ten pocit. Potřebujete se učit, ale něco Vás neustále rozptyluje. Nebo sedíte hodiny nad učebnicemi, ale výsledné znalosti neodpovídají času věnovanému učení. A je jedno, jestli jste na škole základní, střední, či vysoké. Jak však zefektivnit soustředěnost a celkové množství získaných znalostí? V následujícím článku máme pro Vás pár tipů, jak na to.
malá studentka
Nepodceňte okolí
Ačkoliv to může vypadat jako malichernost, rozhodně nepodceňte místnost, ve které hodláte studovat. Dosti důležitým faktorem je uklizený a čistý prostor, ve kterém se budete cítit dobře. Dále je potřeba mít v pokoji ideální teplotu, kdy Vám bude pocitově „tak akorát“ a nebude vydýchaný vzduch. Pokud máte možnost otevření okna, aniž by Vás rušil šum z venku, určitě ji využijte.  
Vhodná poloha
Nejlepší poloha, jakou můžete na učení využít, je jednoznačně ta v sedu na židli. Spousta studentů se snaží učit také v leže, to ale nelze doporučit, jelikož se Vaše tělo dostává do odpočinkového režimu.
Papírenské potřeby
Lze jen a jen doporučit investici několika korun do podtržítek, barevných štítků, propisek a jiných užitečných papírenských potřeb. Barevné kombinace Vám pomáhají k lepšímu zapamatování si textu a jeho ucelování do paměti. Následně je jen na Vás, jakou metodu použijete. Zdali si každé téma podtrhnete jinou barvou, nebo budete používat různé barvy na nadpisy, podnadpisy a klíčová slova. Tudíž určitě neváhejte a brzy si udělejte návštěvu do nejbližšího papírnictví, kde koupíte potřeby za nepříliš vysokou cenu, která se Vám následně vrátí mnohonásobně.
květina u knih
Krátké pauzy během učení
Velice důležité jsou také krátké pauzy během Vašich studií. Doporučit lze 30 minut učení v kuse s následnou 10i minutovou pauzou, kterou věnujete nenáročné činnosti. Ideální čas na krátkou manuální činnost nebo pouhé hledění do stěny či stropu.
Jaké metody využíváte Vy k tomu, abyste zefektivnili Vaše učení?