Vše pro čistší vodu

Pokud se nechcete každý letní den koupat ve vodě, která je plná bakterií, měli byste o svůj bazén trochu dbát. Přeci jen, když se zanedbává, bakterie se začnou množit rychlostí blesku, a to určitě nechcete. Tito mikroskopičtí živočichové, když se přemnoží, mohou dělat celou řadu problémů, často i těch zdravotních. V případě, že nemáte čas běhat neustále do nejbližší dermatologické ambulance, je určitě více než vhodné zajistit, aby se ničemu nepřátelskému ve vodě nedařilo.

Pohoda u bazénu

Prvními prostředky, po kterých člověk sáhne jako první, jsou samozřejmě chemické látky, které slouží k tomu, aby bazénová voda byla v perfektním stavu nejen co se týče mikrobů a řas, ale rovněž měla vyvážené i pH. Přípravků, které se k tomu používají je celá řada od aktivního kyslíku až po mořskou sůl. Nejpoužívanější je však u nás chlór, který je účinný, cenově dostupný, a tak nějak si už bez něj umělá jezírka a koupaliště představit neumíme. K zajištění dobrého stavu vody to chce však ještě něco navíc, nejen čistící prostředky. Chce to rovněž zajistit, aby stěny, respektive dno, byly dostatečně čisté. A k tomu se dají použít kupříkladu ruční bazénové vysavače https://eshop.techneco.eu/Rucni-bazenove-vysavace.

Usazeniny, které se drží na dně a na stěnách jsou tvořeny rozličnými látkami z nichž ani jedna není zrovna ideální pro dobrou kondici bazénu, respektive vod v něm. Pro to je jejich odstranění prioritní, i když tak naléhavé to přeci jen není. Velká část lidí vysavače vůbec nepoužívá, případně je používá pouze na začátku a na konci koupací sezóny, což není zrovna podle návodu, ale pořád lepší než nic. Ideální je zbavovat se nánosů zhruba dvakrát měsíčně.
Venkovní bazén

Co se týče ceny, nejedná se o nic drahého. Automatické či poloautomatické modely vysavačů jsou daleko dražší, ale ruční typy se dají pořídit levně. Práce s nimi je sice trochu namáhavější, ani tak se nejedná o kdovíjak velkou dřinu.