Čistý vzduch je výsadou číslo jedna

· Jistě moc dobře víte, že pokud si do svého domova pořídíte klimatizaci, takže vám nejenom ochlazuje v létě místnosti, abyste zde měli příjemně a chladněji než je venku a abychom se zbytečně nepotili, ale že vám třeba takovéto zařízení také čistí vzduch. V zimních měsících díky nové technologii nemusíte větrat a budete mít čerstvý a důležité je, že hlavně čistý vzduch ve svém obydlí.

· Velice pohodlně se takovéto strojní zařízení dá namontovat do bytů či jakéhokoliv jiného obydlí. Chrání vás před škodlivými vnějšími vlivy a ještě přispívá k tomu, aby se vám doma dobře dýchalo a vdechovali jste s každým nádechem čistý vzduch. Zbaví vás prachu a škodlivin či kouře, i kdyby byl nepatřičný. Speciální úprava dovoluje, že si můžete nastavit doma teplotu, jakou požadujete, takže se v zimě ohřejete a v létě ochladíte.

· Jenomže to není všechno. Jakmile si jednou něco podobného pořídíte, je také nezbytný pravidelný servis. Servis klimatizací Praha je nezbytnou součástí každého zařízení. Zařízení, které má obsah chladící směsi více jak 3kg je dokonce servis povinný. Nejlépe však dvakrát ročně a to například před topnou nebo chladící sezónou.

Bezporuchový provoz

Takováto údržba však není nijak složitá a většinou je k dispozici 7 dní v týdnu 24 hodin denně. Nebude to trvat ani dlouho, takže nic nepodceňujte. Je příjemné hovět si doma a mít čistý vzduch k dýchání a také teplotu, jakou si jenom zmáčknutím tlačítka nastavíte dle vašich libovolných požadavků.
Neoddalujte proto údržbu vaší klimatizace. Většinou jde o:

1. čistění celkového zařízení a obou výměníků tepla
2. dezinfekci výparníku
3. kontrolu náplně chladící směsi
4. kontrolu úniků směsi
5. kontrolu všech mechanických připojení, hlavních funkčních částí, elektrického připojení a odtok kondenzátoru

Minimálně 1x ročně bychom tak měli myslet na to, abychom dopřáli tomuto zařízení údržbu a veškerou kontrolu, kterou provedou kvalifikovaní odborníci. Ti zajišťují jakýkoliv i pozáruční servis a opravy těchto zařízení.