Jak důležité jsou u nás baterie k solárním panelům

Jen málokdo si to uvědomuje, avšak faktem je, že dnes by se většina z nás bez elektřiny prakticky neobešla. Koneckonců, stačí se jen rozhlédnout kolem sebe a uvidíme, kolik přístrojů ji ke svému chodu potřebuje, ať už jsou napájeny ze sítě či bateriemi.

Ovšem je také pravdou, že v posledních letech se začíná stále více rozmáhat povědomí veřejnosti o ekologii a ochraně životního prostředí. I proto se začínají stále více využívat takzvané obnovitelné zdroje energie, jako je vodní, větrná či solární.

fotovoltaika2

Právě ta poslední jmenovaná je pro naše podmínky nejvhodnější. Má navíc i výhodu v tom, že malou fotovoltaickou elektrárnu si může pořídit v podstatě každý. I proto najdeme na střechách mnoha domů solární panely. Jejich majitelé se snaží ušetřit peníze za elektřinu a zároveň méně zatěžovat životní prostředí, což je jistě chvályhodné.

Pokud se však pro tento způsob získávání elektrické energie rozhodnete, zjistíte, že součástí tohoto systému jsou i baterie k solárním panelům. Ty mají za úkol shromažďovat vyrobenou, avšak nevyužitou elektrickou energii a skladovat ji pro pozdější použití.

Ovšem, jako vše ostatní, i tyto baterie něco stojí. Není tedy divu, že se mnoho lidí ptá, zda jsou skutečně nezbytné, zvláště pokud chtějí solární panely využívat pouze jako doplňkový zdroj. Zde odpověď zní, že se bez nich opravdu neobejdeme.

fotovoltaika1

Faktem je, že Slunce nesvítí 24 hodin denně. Ovšem my elektřinu potřebujeme po celý den, a po setmění zvlášť. V tu dobu totiž nejen potřebujeme svítit, avšak také se právě v tu dobu vracíme domů z práce.

Dále je tu fakt, že rozhodně není po celý rok čistá, bezmračná obloha. Častokrát je zataženo, což značně snižuje množství vyrobené elektřiny. Pokud tedy na ni chceme spoléhat, musíme si vytvořit rezervy v době, kdy je to možné. Jen tak můžeme plně využít potenciál solární elektrárny se vším, co k tomu patří.