Dejte bazénu šanci vydržet několik let

Majitelé zahradních bazénů mají hned dva náročné úkoly, které jich dovedou potrápit v době jejich snahy dosáhnout koupání i z prostředí domova. Tím prvním je nepochybně to, aby byla voda vždy čistá a v průběhu sezóny se nezakalovala. Dalším neméně náročným bodem je ovšem udržet celkový stav bazénu v takové podobě, aby vydržel i další léto a nijak se neznehodnotil.
Chemické přípravky vám v nemalé míře pomůžou mít vodu, po jaké toužíte a rovněž tak se můžete poprat i se zádrhelem, jakým je životnost bazénu. Pokud si pořídíte podložku pod bazén https://www.chlorito.cz/geotextilie, věřte tomu, že jeho dobu užívání několik let si prodloužíte a nebudete muset řešit to, že si musíte koupit nový.potápění dítěte.jpg

Chránit je potřeba i jeho spodní část

Spodní část bazénový plachty, která je z vnější strany, dostává zpravidla nejvíce zabrat, protože podléhá velkému tlaku.Jestli je váš bazén nafukovací nebo jednoduše položený na rovné zemi, je nutné mu poskytnout podmínky k tomu, aby byl chráněný a jeho dno se nevystavilo poškození.
Růst vegetace, nerovný terén nebo už samotné položení na zemský povrch je něco, co vám váš bazén může postupem času znehodnotit. Volbou geotextilie však dosáhnete maximální spokojenosti, protože se jedná o nesmírně pevný materiál, který nepropustí žádný růst přírodní vegetace, ať už se bude jednat o plevel nebo různé kořeny stromů.kluk před bazénem.jpg

Žádný výskyt plísní a bakterií

Pokud tuto podložku pod bazén umístíte, nesetkáte se s výskytem tolik nepříjemných plísní a vznikem bakterií. Ušetříte si rovněž čas s jeho zazimováním a nebudete ho muset čistit od nánosů špíny nebo trávy.

  • Je nutné však geotextilií umístit na předem vyrovnaný terén, který jemně zasypete pískem.

Vlastnit jeden úchvatný bazén můžete i několik dlouhých let, ovšem jedině pod podmínkou, že mu věnujete pozornost nejen ohledně jeho úpravy vody, ale i tím způsobem, že mu dopřejete ochranu ze spodní části.