Dovolená po česku v singlu

V zásadě existují dva typy dovolených v singlu. Liší se svým motivem, tedy tím, zda jde o single skutečně vyžadovaný, nebo naopak o touhu po sblížení.
Dovolenkových zájezdů pro nezadané jednotlivce existují stovky, specializují se na ně cestovní kanceláře a součástí programu bývá to tajemné fluidum, co kdyby přece jen se na obzoru objevil ten urostlý „princ“, nebo ta překrásná madonna, co můj život konečně obohatí.
blondýna v kajaku

Relaxační pobyty u moře nebo v lázních

Nebývá to příliš obvyklé, ale stává se, že se v zájezdovém autobusu nebo v letadle objeví samostatně cestující jedinec, jehož primárním cílem není jen „násilnou“ formou prožít předem připravený program pro nezadané, aby se konečně s někým seznámil. Z takových lidí čiší zpravidla touha po prožitcích na vlastní pěst, i když jde o zájezd usnadněný v rámci cestovky.
Zajímavé je ovšem sledovat, k jakým životním „náhodám“ pak dochází. Každý člověk si svým vlastním způsobem života a vyzařováním vnitřní energie k sobě přitahuje podobné typy. Poměrně často se pak stává, že se spíše seznámí tito jednotlivci, než kdyby se zúčastnili předem připravených seznamovacích pobytů.
výhled na oceán

Fotografové a umělci s batohem na zádech

Je obecně známo, že jednotlivec na svých toulkách prožije mnohem více zkušeností a zážitků, než kdyby cestoval v páru. Je to dáno tím, že na něj nepůsobí „cizí faktor“. Může tak lépe vnímat všechny podněty zvukové, čichové, chuťové a zrakové. Vynikne to zvláště tehdy, věnujete-li se jen sami sobě při pěší turistice.
mraky nad horami
Tento typ dovolených tráví často osamělí fotografové, výtvarní umělci, sochaři, nebo jen nadšenci a milovníci dalekých panoramatických rozhledů. Je to zvláštní „sorta“ lidí, jejichž životním krédem je skutečně nebýt nikým rušen, žít a rozjímat v klidu v objetí přírodních živlů, a maximálně sdílet své pocity s někým na dálku v rámci mailové nebo telefonické konverzace.