Hop nebo trop

Zdá se, že ne každý chce skončit za pokladním pásem, nebo ve skladě. Ani práce pro korporáty většinu z nás nijak neláká. Pokud tedy přemýšlíte jak s úspěchem rozjet svůj vlastní projekt, ať už se jedná o firmu, neziskovou organizaci nebo jinou podnikavou činnost, neváhejte a podívejte se na následující článek.

businessmana ruka

Jednou z nejdůležitějších složek jakéhokoli projektu jsou finance. Nemusí se nám to líbit, ale peníze hrají v našem životě opravdu důležitou roli. Zvlášť pokud přemýšlíme o započnutí podnikání, tak bychom měli zvážit, jaký počáteční kapitál máme k dispozici. A rovněž jakým způsobem s ním budeme operovat, abychom co nejméně prodělali. Ti šťastnější z nás podědili po příbuzných, nebo jim rodiče naspořili dostatek, aby se bez obav mohli vrhnout na rozvinutí své živnosti.

ruční fotomontáž

Pro ostatní existují různé druhy a platformy, díky kterým lze získat patřičnou počáteční částku. Vize, obchodní či osobní, perfektně stmeluje lidi a dokáže je nadchnout pro společnou věc. Bez jasně určeného cíle by nikdo nic nedokázal, natož pak aby sehnal peníze.

Crowdfunding

Ideální možnost jak získat peníze pro svůj projekt dnes umožňuje internet a crowdfunding. Crowfunding se šíří prostřednictvím sociálních sítí a je tedy spolehlivým způsobem k dosažení vytyčené ambice. Třeba internetová platforma HitHit nastartovala spoustu úspěšných českých projektů. Nápaditý projekt a důsledná prezentace toho, co inzerent chce, zajišťuje úspěch u podporovatelů-donátorů. Projekt založený na HitHitu má pevně stanovenou částku, kterou musí během 45 dnů vydělat, když se tak nestane, inzerent nedostává nic. Často však dochází k opaku, tedy stanovená částka je mnohonásobně převýšena.

K založení projektu stačí pár kliknutí z pohodlí Vašeho domova. Platforma podporuje mladé kreativce, umělce a začínající obchodníky, kteří do svých plánů vkládají opravdu hodně entusiasmu a proto dokážou nadchnout i ostatní.