I internet může být nebezpečný

Bez internetu se dnes neobejde téměř nikdo. Slouží k vyhledávání nejrůznějších informací, nabízí odborné rady, je zapotřebí k pracovním úkonům a poskytuje lidem kontakt s jinými osobami. Dá se říct, že většina z nás je bez internetu naprosto vyřízená a neumí si představit fungování bez něj. Na internet se můžeme připojit hned z několika zařízení a snadno se tak dostaneme do virtuálního světa. Je ale tento svět opravdu bezpečný?
mladíci s mobilem

Sociální sítě a seznamky jako dvě největší hrozby

 
Sociální sítě slouží převážně ke komunikaci s našimi přáteli. Málo kdo dnes ještě nemá založený facebookový profil. Je až neuvěřitelné, kolik se z jedné stránky dozvíme o druhých lidech. Nejenom, že veřejně všem poskytujeme osobní informace, odkud pocházíme, kolik nám je let, kde studujeme, kde pracujeme, ale hlavně sdílíme naše fotografie se všemi ostatními. Ano můžete si zablokovat účet, aby vás nemohli pozorovat úplně všichni, ale dnes není nic výjimečného a složitého, dostat se na vaši stránku i z imaginárního účtu a zjistit si o vás potřebné informace. Ne vždy je za profilem ten, který na obrázku vypadá jako neškodný sympaťák, a proto jsme si ho přidali do přátel. Obzvláště si dávejte velký pozor, jaké fotografie pouštíte do světa. Nikdy nevíte, kde se vaše fotky můžou následně objevit a může tak nastat dost nepříjemná situace. Převážně apelujte na své děti, aby nikdy nikomu neposílali intimní fotografie a nevěřili všemu, co jim neznámý člověk na druhé straně píše.
 nápoj v kelímku
Seznamky jsou pro někoho jedinou možností, jak najít svůj dokonalý protějšek. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy na schůzku přijde úplně někdo jiný, než jak se na seznamce prezentoval. Nedávejte proto hned na začátku konverzace s cizím člověkem své veškeré soukromé informace na povrch. Nikdy nevíte, kdo nakonec na schůzku dorazí a jestli si opravdu přejete, aby zrovna tento člověk o vás věděl skoro všechno. Navíc tím přejdete případnému obtěžování.
Seznamky často bývají rájem pro osobnosti, které umí dokonale manipulovat s lidmi. Hezky a příjemně píšou, mají překvapivě s vámi hodně společného a dokážou virtuálně slíbit snad cokoliv. Osamělá duše tak snadno podlehne vymyšleným příběhům. Ne jednou se stal případ, kdy žena skočila na špek muži a zaslala mu poměrně velký finanční obnos, protože uvěřila pohádkám, které jí byly virtuálně sepsány. Dejte si proto velký pozor a dobře si promyslete, co na internet nakonec umístíte.