Jak na finanční tíseň?

Napadlo vás už někdy, že byste se museli obejít bez peněz? Možná ano, ale pokud je máte, nejspíše jste raději takové myšlenky hodně rychle zapudili. Protože jsou podobné představy skutečně hodně nepříjemné. Našinec si už totiž vlastně nemůže život bez peněz vůbec představit. Jak si představovat něco, co je nepředstavitelné, co vlastně z pohledu člověka vylučuje i jeho holou existenci?

A byť to vesměs až tak daleko nikdy nedojde a člověk tak u nás nějaké peníze vždy získat může, třeba alespoň v podobě nějakých těch sociálních dávek, které jsou těm nejchudším z nás poskytovány, mají-li na ně tito nárok, přesto mnozí z nás třeba i opakovaně pociťují finanční nouzi, která může být i skutečně závažná. Ani ti, kteří si vydělávají, seč jim jenom jejich síly stačí, nemají nejednou dost na to, aby pokryli své životní náklady.

eura a rubly

A co si má potom člověk počít, když si na sebe zrovna nevydělá, ale přesto potřebuje z něčeho žít? Řešením se pro někoho takového může stát třeba půjčka. Ta ovšem jedině za předpokladu, že ji dotyčný od někoho dostane. Což ale – jak všichni dobře víme nebo si to aspoň dokážeme domyslet – není žádná samozřejmost. Protože půjčky jsou nejen od toho, aby pomáhaly těm, kteří je potřebují, ale i od toho, aby se následně splácely, a když někdo není schopen splácení zaručit, logicky ani žádnou půjčku nedostane.

eura hotovost

A jak by se to dalo zaonačit, aby ten, kdo půjčku potřebuje, tuto i dostal? Ti, kteří už vědí své, pochopitelně znají řešení. Vědí, že se u nás poskytuje i hypotéka bez příjmu, u níž dokážou uspět i ti, kteří jsou na tom skutečně zle. Je samozřejmé, že název této hypotéky neplatí doslova, že ji nikdo bez příjmů dostačujících ke splácení nedostane, ale přesto je tato nebankovní nabídka dostupná i těm, kteří by u jiných nabídek neuspěli. A to proto, že se za její vrácení ručí zástavou nemovitosti, která je tu nezbytná. Což ale dává naději uspět kdekomu. Klidně i vám, až bude nejhůř.