Jak stáhnout mp3 z YouTube online bez stahování programů?

Jedním z míst, kde mnoho z nás poslouchá hudbu, je i YouTube. Mnoho hudebníků zde totiž má své oficiální kanály, kde zveřejňují svá hudební videa. U starších hitů je pak často najdeme v různé kvalitě i s textem.

Jednoduše řečeno to znamená, že můžeme poslouchat svou oblíbenou muziku, aniž bychom museli platit za aplikace, jako je například Spotify, či si museli písničky stahovat z placených stránek. A to se rozhodně vyplatí.

youtube3

Avšak mnoho z nás je chce poslouchat nejen doma, ale například i na cestách. A to tímto způsobem dost dobře nejde, neboť zdaleka ne všude je připojení na internet, nehledě na to, kolik tento způsob poslechu spotřebovává baterie.

I to je důvod, proč se mnoho lidí ptá, jak stáhnout mp3 z YouTube online. Video pro nás v tomto případě bude zbytečné, nehledě k tomu, že bychom onu písničku nemohli poslouchat například v mp3 přehrávači.

Naštěstí existuje hned několik řešení. Jedním z nich je stáhnutí celého videa, ze kterého následně pomocí dalšího programu extrahujeme zvukovou stopu. To je však poněkud pracná metoda, nehledě na to, že není příliš vhodná pro ty, kteří to s počítačem příliš neumí. Navíc zdaleka ne každému se chce stahovat další program.

youtube2

Pro většinu lidí je tedy mnohem výhodnější najít si rovnou stahovací program, který nabízí stažení pouze zvukové stopy, a to v požadovaném formátu. Jistě, není jich ani zdaleka tolik, jako těch, které stáhnou obojí, avšak rozhodně existují.

Samozřejmě je dobré si předem určit, zda nám stačí online verze, tedy ta, kde je daný program součástí oné internetové stránky, a není tedy potřeba jej stahovat, či zda je pro nás výhodnější klasický typ, který je potřeba nainstalovat.

Obě možnosti mají své výhody a nevýhody, a musíme tedy vždy dobře posoudit, která varianta bude lepší právě pro nás. Jen tak budeme totiž nakonec spokojeni s výsledkem.

5/5 - (1 vote)