Je čas na změnu

Změna vizáže je čas od času nutná. To neznamená, že si musíte hned nechat udělat nový nos, přifouknout rty nebo zvýraznit lícní kosti či podstupovat jiné operativní zákroky. Dost výraznou proměnou projdete při změně účesu. Obzvlášť pokud to bude po letech výraznější změna vaší image.
V první řadě je třeba si uvědomit, jaký jste vlastně typ. Jsou čtyři základní, jarní, letní, podzimní a zimní, proto by neměl být problém zjistit, k jakému typu se řadíte.
brýlatá dlouhovláska
Jestli plánujete razantnější změnu, dobře to zvažte, bude to na několik dlouhých týdnů, ne-li měsíců, hlavně v případě, kdy půjdete z dlouhých vlasů do krátkých. Stejně je tomu i při volbě barvy, ta by měla být v souladu s tím, jaký jste typ. Střih vlasů by měl být v souladu s tvarem vašeho obličeje. Pokud si úplně jistá nejste, jistě vám ochotně poradí kadeřnice či kadeřník.
Jaro
Dámy jarního typu jsou světlé pleti a vlasů, proto by měly u světlých odstínů i zůstat, vyhnout by se měly odstínům do zrzava. Obličej se doporučuje zvýraznit nalíčením úst a očí.
Léto
Krásný olivový odstín, pleť, která se dobře opaluje, to je sen snad každé ženy. Jestli patříte k těm se světlejšími vlasy a jste letní typ, udržujte si odstín svých vlasů, nikdy nezkoušejte obarvit se na černo. Co se týká líčení, na rty použijte tmavší růž a výrazněji naličte oči.
Podzim
Do této kategorie patří ženy s přírodně zrzavými vlasy, většinou pihovatou pletí a ženy s tmavými vlasy, které se na rozdíl od rusovlásek výborně opalují. Oba typy by neměly experimentovat se světlou barvou na vlasy. Líčení se doporučuje tmavší.
růžové vlasy
Zima
Každý zná pohádkovou Sněhurku, bílá pleť a černé, havraní vlasy. Tak to je přesně zimní typ, vlasy by měly zůstávat tmavé, zaexperimentovat můžete s odstínem hodně tmavé rudé nebo jen lehkými proužky melíru, nic výraznějšího určitě nepodnikejte. Dámy tohoto typu by si měly rty malovat červeně.