Nebankovní hypotéky nejenom pro rizikové žadatele

Nebankovní hypotéky jsou poměrně novými úvěrovými produkty, které dnes už směle mohou konkurovat těm v bankách. Jenže pro mnohé jsou stále předzvěstí skrytých poplatků a nevýhodně nastavených podmínek. Tak kde je vlastně pravda? Kdy se skutečně vyplatí upřednostnit nebankovní hypotéku?

Hypotéka pro rizikové žadatele

Do situace, kdy nejsme schopni dostát svým závazkům, se ze dne na den může dostat každý z nás. Jenže tento prohřešek z minulosti nás může dohnat záhy v případě, kdy jdeme do banky žádat o půjčku. Banky totiž při posuzování žádostí mimo jiné kontrolují žadatele v registru dlužníků. Pokud se negativní záznam u dotyčného žadatele objeví, s největší pravděpodobností dojde banka k zamítnutí žádosti. Samozřejmě existují i výjimky, kdy nakonec žadatel tížený úvěr přeci jenom získá třeba s vyšší úrokovou sazbou. Je potřeba si uvědomit, že většina záznamů zůstává v registrech i pět let a to rozhodně není krátká doba.

vysněný dům

Naštěstí jsou v tomto ohledu nebankovní hypotéky Americkahypoteka benevolentnější a nabízí hypoteční úvěry i žadatelům, kteří by v bance nikdy neuspěli. Tato benevolentnost je však vykoupeny vyšší úrokovou sazbou, s čím je zapotřebí při této volbě počítat.

strmý růst

I když jsou nebankovní společnosti známé hlavně díky svým rychlým spotřebitelským úvěrům, které dokáží vyřešit nahodilé výdaje či nedostatek financí v poměrně krátkém časovém horizontu. Nebankovní hypoteční úvěry se pomalu ale jistě dostávají do povědomí širší veřejnosti. Nejsou určeny jen problémovým žadatelům, ale všem, kteří se chtějí oprostit od nenáviděné byrokracie a složitého papírování. Stejně jako v bankovních domech, i zde je zapotřebí ručit nemovitostí, která v případě neschopnosti splácet, propadne společnosti. Nebankovní společnosti však možná nikdy nedosáhnout takového úspěchu, jaký by si zasloužily.