Nejlepší MMORPG hry

Pokud se pohybujete ve světe počítačových her, určitě už jste někdy slyšeli zkratku MMORPG (Massive Multiplayer Online Role Playing Game). Co si pod tímto názvem ale představit? V zásadě se jedná o hry na hrdiny, kdy si vytvoříte svou postavu, se kterou pak procházíte virtuálním světem, plníte nejrůznější úkoly, bojujete s různými protivníky, získáváte zkušenosti a setkáváte se s ostatními hráči.
V tomto článku vám představím to nejlepší, co může svět MMORPG her nabídnout.
video hry
World of Warcraft
Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších MMORPG her. Tato hra volně navazuje na hru Warcraft 3 a rozšiřuje její příběh. Hráč objevuje fiktivní svět známý jako Azeroth.
 
Ve hře proti sobě stojí 2 frakce Aliance a Horda, které se ale často bojují proti společnému nepříteli. Pokud hrajete za Alianci, můžete si vybrat z několika ras (lidé, trpaslíci, noční elfové, gnomové, draenei). Pokud hrajete za Hordu můžete hrát za orky, troly, taureny, nemrtvé, krvavé elfy nebo gobliny. Každá rasa přitom nabízí jiné třídy hrdinů. Je tu i možnost hrát za pandarena, u kterého si můžete vybrat na kterou stranu se přidáte.
 
Ve hře je propracovaný PVP (Player vs. Player) systém a má skvělou komunitu i mimo oficiální servery, za které nemusíte platit ale nedostane se vám tak kvalitního herního zážitku jako na serverech oficiálních.
 
Lord of the Rings Online
Další z úspěšných MMORPG her, která je zasazena do milovaného světa Tolkienovy Středozemě. Tentokrát nemáte na výběr ze dvou frakcí a můžete hrát pouze za dobro.
Na výběr máte ze 4 ras (lidé, elfové, trpaslíci, hobiti).
 online hry
Pomocí plnění úkolů pak posouváte známý příběh Války o prsten. Stále můžete ve hře potkávat jiné hráče a utkávat se s nimi. Původně byla hra placená ale postupem času se tvůrci rozhodli že hra bude přístupná úplně zdarma ke stažení.
 
Star Wars: The Old Republic
Skvělá hra zasazená do světa Hvězdných válek Georga Lucase. Časově je tato hra zasazena několik tísíc let před narozením Luka Skywalkera a princezny Leii.
 
Můžete se zde stát Jediem, Sithem, lovcem odměn, vojákem republiky nebo pašerákem.
Stejně jako Lord of the Rings Online byla i tato hra původně placená ale časem se tvůrci rozhodly zpřístupnit ji všem a nechat ji volně stažitelnou. Galaxie čeká až jí objevíte!