Pojďte s kůží na trh

Alexander McQueen uchvátil při své podzimní kolekci Ready-to-Wear Fashion trendem leather on leather. Monochromatickou kombinací koženého dua – sako, sukně, vytvořil neobyčejnou podívanou, při které se modelka proměnila doslova v nebezpečnou šelmu. A stejného efektu můžete snadno docílit i Vy.
žena pózující s bílým tygrem
Kožený outfit působí neobyčejně majestátním dojmem. Sálá z něj okázalost. Je to záruka kvality a jistě i věc statusu. Hodí se do kanceláře, na večírek i do postele. Téměř okamžitě pozvedne celý look bez větší námahy. Chcete vypadat instantně upraveně? Zkrátka na sebe hoďte kůži. Nic víc není potřeba.
Na druhé straně si však nemůžeme nepovšimnout morálních otázek, které nošení kůží doprovází. Nezisková organizace za práva zvířat PETA označila prodej těchto výrobků za nemorální a krutý. Nacházíme se v době, kdy si můžeme dovolit vybírat a řešit nejen otázky kvality výrobku, ale také jeho background. Způsob, jakým bylo oblečení vyrobeno a filozofické hodnoty společnosti.
Pokud tedy chcete okouzlovat s čistým svědomím, nebojte se sáhnout po syntetické napodobenině, jako vévodkyně ze Sussexu, Meghan Markle. Saháte tak po kompromisu, kterým zároveň dáváte najevo svůj citlivý postoj. Pravou kůži si zamilovala například modelka Kate Moss anebo herečka Angelina Jolie.
atraktivní žena v kožené bundě
Pro vytvoření elegantních kombinací se inspiruje právě runway – monochromatickými kousky. Nebojte se však sáhnout ani po divočejších kombinacích odstínů. Na molech se objevují fialové nebo zářivě oranžové kusy, které svým výrazným charakterem posunou outfit o level výš. Že tento trend hodlá roku 2019 panovat, konečně dokázal i únorový Paris Fashion Week, na kterém to barevnou kůží jen zářilo. V tmavě zeleném kabátu od Alexy Chung pak v březnu oslnila první dáma USA Melanie Trump po boku svého manžela při návštěvě českého premiéra s manželkou.
Chystáte se vystoupit ze své komfortní zóny, trochu popustit uzdu fantazii a vystrčit drápky? Osvoboďte svou vnitřní šelmu. Po dopnutí zipu vyletí Vaše sebevědomí ke hvězdám.