Pořiďte si vířivku

Možná si myslíte, že vířivky se běžně vyskytují pouze ve wellness studiích a podobných zařízeních, ale to se velice mýlíte. Dnes si můžete relaxační koupele dopřávat i u sebe doma. A nemusíte mít velký dům, ale stačí běžný třípokojový byt. Vířivka totiž nemusí být za každou cenu velká. Existují typy určené pro dva lidi a ty se vlezou prakticky kamkoliv. Navíc jsou po cenové stránce poměrně výhodné, takže pokud si chcete jednou za čas dopřát doma příjemnou bublinkovou koupel, určitě to není úplně nereálné.

jacuzzi vířivá vana

Uleví svalům

Vířivka perfektně funguje na lidskou nervovou soustavu. Málokde se totiž člověk dokáže tak uvolnit jako právě v bublinkové koupeli. Ta má však i další pozitiva. Dokáže skvěle uvolnit zatuhlé svalstvo. Pokud přijdete domů utahaní z práce a jste celí ztuhlí, nejlepší, co si můžete hned naordinovat, je koupel ve vířivce. Jednotlivé svalové skupiny se dokonale uvolní a vy pocítíte během několika minut takřka dokonalou úlevu. Tento druh koupelí je vhodný i pro revmatiky a obecně pro jedince, kteří mají potíže s pohybovým aparátem. Ne nadarmo vířivku využívají k léčbě i mnozí fyzioterapeuti.
vířivka u bazénu

Více typů

Vířivek je mnoho typů. Ty se mezi sebou liší nejen svými rozměry, ale také například i možnostmi. Některé typy jsou vyloženě vhodné pro léčbu různých svalových potíží, jiné druhy slouží primárně pro relaxaci. Pokud máte u domu zimní zahradu a nevíte, jak ji využít, vířivka je dokonalým řešením. Nejenže ji budete moci používat po celý rok, tedy i v zimě, ale zároveň díky skleněným stěnám budete mít pocit, že si vyhříváte kostrč přímo na zahradě, což ještě více umocní relaxační efekt.
terasa s vířivkou

Cena

Jednotlivé typy vířivek se od sebe velice odlišují. Existují verze, které si pořídíte za pár tisícovek, ale jsou i takové, na jejichž koupi vám nebude stačit ani padesát tisíc. Cena záleží na mnoha faktorech. Důležité nejsou pouze rozměry, ale také množství funkcí a samozřejmě nemalou roli hraje i značka.