Řetěz na motorku musí být kvalitní

Prakticky se dá říci, že se nejedná o žádný konstrukčně složitý jev. Přesto na výrobu jsou kladeny velké požadavky a je nutné volit pouze kvalitní materiál. Jen totiž málokterá součástka na motorce má tak velký význam a zásluhu plynulé jízdy jako řetěz. Však aby ne, vždyť díky němu je zajištěn přenos od motoru ke kolu, takže je už jen takto logické, že by těžko mohl stroj přirozeně jet, kdyby byl poškozený nebo tam nebyl vůbec. Důležité je vždy mít řetěz nejen v pořádku, ale také ho vybírat na základě skutečných údajů. Nesnažte se ušetřit nějakou korunu navíc na tomto prvku, mohlo by to způsobit komplikace a ještě daleko vyšší náklady na opravy, než by stál kvalitní výrobek. Zakoupení nižšího a levnějšího výkonného stupně řetězu skutečně nemusí být žádná extra výhra.
motocyklový řetěz.jpg
Složení řetězu:
1. Různý počet navzájem pospojovaných jednotlivých článků, které se dělí na vnitřní a vnější
vnitřní – zde jsou dvě destičky, které spojují dvě dutá pouzdra a jsou kryty kovovým válečkem
vnější – zde jsou také dvě destičky, ale o trochu větší. Zde nalezneme zalisované dva čepy.
2. Kovový váleček – má důležitou úlohu, jelikož právě on je takovým základem. Tvoří styčnou plochu řetězu a ozubených kol, když pěkně zapadne do mezery.
3. Zalisované čepy – jejich úkol je vše krásně spojit a držet oba dva články, vnitřní i vnější pěkně pohromadě, aby to dobře šlapalo, což ovšem bez promazání a dobré údržby nepůjde.
kolo motorky.jpg

Existují různé délky podle druhů motorek

Každý motocykl potřebuje jinou velikost a také pevnost. Pokud si nejste jistí svojí volbou, každý správný servis vám poradí, jaký řetěz na motorku bude pro vás ten nejvýhodnější. Těsnící kroužky se liší svým průřezem a podle toho jsou také označeny. Samozřejmě zakoupením kvalitního řetězu, pořádnou údržbou si každý zajistí i delší délku životnosti a bezpečnou jízdu. A navíc pro milovníky designu existují řetězy, které jsou barevné, takže dokonce pak lze opravdu vkusně sladit tento nenahraditelný kousek s příslušnou motorkou.