Věkově nerovným partnerům se překvapivě daří


Sexuální podtext – respektive motiv vlastní nejistoty a nedostatečného sebevědomí. Někteří mladí muži jsou si dobře vědomi, že neuspějí se svou snahou o plnohodnotný sexuální vztah se svými vrstevnicemi. Těch důvodů může být více, např. komplex ze své vlastní nedokonalé a neosvalené, nebo příliš tučné postavy, anebo tréma oslovit dívku, která se ještě projevuje „postpubertálním způsobem“. Mnoho mladíků, kteří pojmou vztah ke starším ženám, si je téměř jisto, že zralá osobnost si bude jejich návrhu cenit, nebude je zesměšňovat, bude se v posteli chovat ohleduplně a zároveň může prakticky projevit své vlastní zkušenosti.
záda novomanželů
Motiv matky, tzv. komplex Oidipus – psychologové tvrdí, že většina těchto nerovných svazků, zvláště s věkovými rozdíly přesahujícími deset až patnáct let, má nepřímou souvislost s problematickým dětstvím a dospíváním. Tito muži neprožili dostatek něhy, lásky a péče v raném věku anebo nemají ke své matce vroucí vztah a očekávají náhradu od své vyvolené. Častými případy jsou matky, které svým dětem nedopřály dostatek pozornosti a tu naopak věnovaly svému problémovému partnerovi, mnohdy závislému na alkoholu.
Diskotéky a naivita – někteří mladí muži touží poměrně brzy po rodinném a poklidném životě, zvláště dnes, kdy je doba více než hektická a plná stresu. Vyhledávají zázemí a klid a rovněž je naplňuje zralost, rozvážnost, myšlenková bystrost a především zkušenosti. Ty nelze u mladých dívek rozhodně očekávat, životní naivita, diskotékový styl, pochybné koníčky, to vše je odrazuje. Mají pocit, že si již na třetí schůzce nemají co říci, a že jejich seznámení obchází podivná prázdnota.
lidé na golfu
Většina starších žen neřeší budoucnost – žít tady a teď a užívat si, dokud to jde, to je krédem většiny starších manželek či partnerek, které žijí v nerovném svazku. Příliš neřeší situaci, kdy je partner opustí, až budou v důchodovém věku a jejich protějšky budou schopni ještě stále žít sexuálním životem.