Zařizujeme svou novou kuchyň

Ani nejlepší odborník, bytový architekt se bez pořádné konzultace nedostane vám pod kůži. Nebude znát vaše zvyklosti, návyky při vaření a podobně. Vyřešit se to dá již zmíněnou konzultací. Při té máte šanci architektovi vše pořádně vysvětlit, sdělit své představy a požadavky.
Před tím, než se svými požadavky budeme seznamovat architekta, je důležité, abychom si své představy nejprve uvědomili sami. Především si musíme uvědomit, s jakým vybavením chceme v budoucí kuchyni pracovat. Jestli nám stačí čtyř plotýnková varná deska, nebo jestli budeme potřebovat větší.
vařiče v kuchyni
Zvláště u mladých rodin může být tento detail důležitý. Je rozdíl vařit pro dva nebo tři lidi, a vařit pro velkou rodinu. Taky je nutné se rozhodnout, jestli chceme jen mikrovlnku s horkovzdušnou troubou, anebo máme ambice doma i péct, což by nešlo, pokud bychom v kuchyni neměli troubu. A pokud budeme mít roubu, budeme ještě potřebovat i mikrovlnku?
A co úklid. Vystačíme si s klasickým ručním mytím nádobí, nebo posuneme naši kuchyň mezi moderně vybavené kuchyně a necháme ji vybavit i myčkou nádobí? Obdobné úvahy patří i lednici. Klasickou, nebo kombinovanou s mrazákem? Nebo americký ty lednice s dveřmi se dvěma křídly? Budeme požadovat výrobník ledu?
Jak je vidět, otázek je nepočítaně. Vše si je zapotřebí velice důkladně promyslet. Samozřejmě v závislosti na svém rozpočtu. Jako vše, i vybavení, funkčnost a vzhled kuchyně je otázkou peněz.
Když máme promyšleno, jaké spotřebiče ve své budoucí kuchyni budeme chtít, je na místě se zamyslet nad samotnou dispozicí. Kuchyňská linka může být samozřejmě jen rovná. Ale toto není zrovna ideální uzpůsobení z hlediska praktičnosti. Mnohem lépe se vaří v kuchyni ve tvaru L, nebo U. A úplně nejpraktičtější je kuchyně s takzvaným ostrovem. Ostrov je v podstatě samostatným pultem. Je zde možnost samotné přípravy, finalizace a servírování jídel. Nebo je v ostrově zabudovaný sporák. Vše závisí na tom jak je ten, kdo bude v kuchyni pracovat, zvyklý se na pracovišti otáčet.
mísa s ovocem
Zásadní je, vše si důkladně promyslet a se svou představou se věřit architektovi. Ten by měl být natolik zkušeným odborníkem, že vaše sny zhmotní do pro vás ideálního pracoviště.